Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

System Budowy H+H - gotowe rozwiązania na szybką i wygodną budowę

28 Lipca 2023
System Budowy H+H to gotowe rozwiązania ścienne z betonu komórkowego oraz z silikatów pozwalające w szybki i wygodny sposób wymurować każdy rodzaj przegrody. Bloczki z podstawowej oferty w wersjach pełnych i drążonych umożliwiają wybór materiału pasującego do pożądanej charakterystyki ściany, a elementy uzupełniające ułatwiają prowadzenie prac murarskich w znacznym stopniu eliminując wiele problemów, z którymi mierzą się wykonawcy.
 
 


System Budowy H+H wyróżnia kompleksowe podejście do budowy jako procesu. To nie tylko wysokiej jakości produkt, ale całościowa strategia mająca maksymalnie ułatwić przeprowadzenie wszystkich etapów realizacji inwestycji – od projektu, aż do całkowitego wykończenia budynku.
 
Silikaty i beton komórkowy
System Budowy H+H oparty jest o materiały wykonane z betonu komórkowego oraz silikatów zarówno w wersji pełnej jak i drążonej. Taki wybór pozwala optymalnie dopasować rodzaj materiału do projektu i indywidualnych potrzeb oraz na wznoszenie przegród o pożądanych parametrach.
 
Beton komórkowy odznacza się doskonałymi właściwościami w zakresie termoizolacyjności. To także materiał bardzo lekki i łatwy w obróbce – pozwala wykonać szybko i bez wysiłku wszelkie nietypowe kształty i docięcia przy użyciu jedynie prostych, ręcznych narzędzi. 
 
Silikaty polecane są z kolei wszędzie tam, gdzie jest potrzebna bardzo duża nośność. Najwytrzymalsze bloczki silikatowe charakteryzują się klasą wytrzymałości na ściskanie dochodzącą nawet do 30 MPa. To pozwala wykonywać z nich nawet kilkunastokondygnacyjne budynki. Wysoka wytrzymałość jest również przydatna we wznoszeniu niższych budynków. Z wykorzystaniem silikatów H+H dużo łatwiej zmniejszyć szerokość ścian nośnych uzyskując tym samym większą powierzchnię wnętrz. Wysoka gęstość bloczków zapewnia natomiast bardzo dobrą izolacyjność akustyczną, a co za tym idzie - ciche i przytulne wnętrza.
 
Z H+H buduj szybciej i wygodniej
 
W ofercie H+H znajduje się również szeroka gama produktów uzupełniających.Wśród gotowych rozwiązań znajdują się prefabrykowane zbrojone i niezbrojone belki nadprożowe. Wystarczy je ułożyć nad otworami drzwiowymi lub okiennymi i od razu kontynuować pracę z pominięciem klasycznego wykonywania szalunków, układania zbrojenia, zalewania go betonem i kilkudniowego czekania na związanie i nabranie odpowiedniej wytrzymałości. U-kształtki pozwalają na znacznie wygodniejsze wykonywanie np. wieńców, trzpieni czy innego rodzaju szalunku traconego, a gotowe elementy PW na wznoszenie pionów wentylacyjnych z gotowym kanałem wewnątrz elementów murowych. 
 
W przypadku silikatów, które w związku ze swoją gęstością są dużo twardsze i trudniejsze w docinaniu od betonu komórkowego, przyspieszenie wykonywania ścian zapewniają bloczki połówkowe, dzięki którym można uniknąć większości docięć na budowie przy jednoczesnym zapewnieniu właściwego przewiązywania elementów murowych.
 
Wyższa jakość i łatwiejsze prace wykończeniowe
 
Elementy murowe H+H wykonywane są z wysoką dokładnością wymiarową. Pozwala ona na stosowanie zapraw cienkowarstwowych zapewniających lepsze parametry ścian. Wąska tolerancja na różnice wymiarowe przekłada się także na późniejsze prace wykończeniowe. Brak nierówności to w perspektywie cieńsza warstwa tynku. Gładka powierzchnia ścian daje też możliwość układania płytek lub tapety na wymurowaną przegrodę bezpośrednio po jej zagruntowaniu.
 
Zarówno na etapie budowy, jak i podczas późniejszego wykończenia pomocna jest również kompatybilność wymiarowa elementów bazowych z uzupełniającymi, praktycznie niemożliwa do osiągnięcia przy osobnym wyborze różnych rozwiązań odpowiedzialnych za poszczególne ustroje w budynku. Zachowanie tych samych wymiarów pozwala na murowanie bez niepotrzebnego wzajemnego dopasowywania szerokości poszczególnych materiałów czy pozostawiania nierówności w licu ściany, które są istotną przeszkodą w przeprowadzeniu późniejszych prac wykończeniowych.
 
Zaletą Systemu Budowy H+H jest także serwis wykwalifikowanych pracowników świadczony od etapu pierwszych przygotowań aż do zakończenia inwestycji. Udzielane wsparcie obejmuje pomoc w doborze najwłaściwszych materiałów i rozwiązań, kwestie związane z logistyką i składowaniem materiałów, metodologię prawidłowego wykonywania robót murarskich oraz rozwiązywania potencjalnych trudności, na które natrafić może wykonawca w trakcie budowy.

www.hplush.pl 
 
Fot_1_Element murowy H+H Silikat N12 przeznaczony jest do wykonywania ścian działowych oraz zewnętrznej warstwy w ścianie szczelinowej. Duża wytrzymałość bloczka pozwala na mocowanie do ściany szafek i półek. Aby nadać charakter wnętrzu ścianę można wykonać na lico.
 


Fot_2_ H+H Silikaty PW to prefabrykowane elementy murarskie opracowane z myślą o ułatwieniu prac wykonawczych związanych z budową systemu wentylacji grawitacyjnej. Bloczki PW posiadają gotowy otwór wewnętrzny o średnicy 16 cm, dzięki czemu piony powstają jak przez murowanie elementów kolejno jednego na drugim.
 
Fot_3_ Belki nadprożowe, dzięki znakomitym właściwościom izolacji cieplnej są idealnym uzupełnieniem konstrukcji murowej wykonanej z betonu komórkowego H+H, Rozwiązanie takie pozwala na praktyczne wyeliminowanie efektu mostków cieplnych i osiągnięcie jednolitej powierzchni pod warstwę tynku.
 

Fot_4_ Panel TEMPO o szerokości 115 mm - panel ścienny z betonu komórkowego gęstości 500 kg/m3 w kategorii wymiarowej TLMB. Zapewnia najmniejszą pracochłonność ze wszystkich dostępnych materiałów ściennych na rynku dzięki wymiarom 600 x 500 mm, braku konieczności tynkowania oraz możliwości użycia tapet czy płytek ceramicznych bezpośrednio po zagruntowaniu. 
 
Fot_5_Kształtka_U o szerokości 240 mm - element szalunkowy, który ułatwia wykonanie żelbetowych elementów konstrukcyjnych – nadproży, belek, słupów, trzpieni, tworząc jednolitą powierzchnię zewnętrzną ściany. Ułatwia to nakładanie warstw tynkarskich i zamontowanie dodatkowych izolacji termicznych koniecznych przy żelbetowych elementach konstrukcji budynku.
 Galeria:


powrót


Odwiedzono: 187 razy
Opublikowano przez: Administrator
Data publikacji: 28 Lipca 2023

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u