Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Zbrojone płyty stropowe Termalica

14 Grudnia 2011
Oferta firmy Bruk-Bet została powiększona o płyty ze zbrojonego betonu komórkowego do wykonania stropów, a także stropodachów. Wielkoformatowe płyty Termalica przeznaczone są do stosowania w budownictwie mieszkaniowym, użyteczności publicznej oraz przemysłowym.

W zależności od indywidualnego zamówienia, firma Bruk-Bet oferuje możliwość wyprodukowania płyt na wymiar, dostosowanych do konkretnych uwarunkowań konstrukcyjnych, o grubości 240 mm i długościach nieprzekraczających 6000 mm. Zbrojone płyty Termalica posiadają profilowane krawędzie tworzące podłużne zamki, które zazbrojone i wypełnione betonem zapewniają jednolitą i sztywną powierzchnię stropu.

Korzyści płynące ze stosowania płyt stropowych Termalica to przede wszystkim skrócenie czasu wykonania stropu poprzez brak konieczności szalowania i użycia podpór montażowych. Dodatkowym atutem tego rodzaju stropów jest możliwość ich obciążania bezpośrednio po przeprowadzeniu prac montażowych. Jest to szczególnie ważne wówczas, gdy zależy nam na szybkim rozpoczęciu murowania kolejnych kondygnacji budynku.

Z wielkoformatowych płyt Termalica możemy także zbudować konstrukcję dachu. W przypadku prostych dachów dwuspadowych domów mieszkalnych, płyty opierane są na ścianach szczytowych i poprzecznych nośnych budynku, a następnie izolowane termicznie pomiędzy drewnianą konstrukcją pod dowolne pokrycie dachowe. Takie rozwiązanie pozwala na rezygnację z tradycyjnych drewnianych wiązarów dachowych.
W przypadku halowych obiektów przemysłowych o konstrukcji słupowo-ryglowej z prefabrykowanych elementów stalowych lub żelbetowych, płyty układa się na belkach dachowych i montuje do konstrukcji za pomocą specjalnych łączników lub układu prętów kotwiących.

Płyty stropowo-dachowe Termalica
Wymiary: długość: ≤6000 mm, szerokość: 300÷600 mm, wysokość: 240 mm
Wytrzymałość na ściskanie: 4 MPa
Współczynnik przewodzenia ciepła λ: 0,14 W/mK
Współczynnik przenikania ciepła U: 0,58 W/m²K
Cena: 270,60 PLN brutto/m²

Więcej informacji na www.bruk-bet.pl oraz www.termalica.pl


Zobacz prezentację TERMALICA®Galeria:


powrót


Odwiedzono: 3017 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 14 Grudnia 2011

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u