Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Twój dom Twoją twierdzą

13 Grudnia 2012
Nasz dorobek gromadzi się nie tylko na kontach i lokatach, ale także w domu. Sprzęt RTV czy komputerowy potrafi kosztować wiele tysięcy złotych. Auto w garażu – kilkaset. Dobrze jest wiedzieć, że dom jest bezpieczny. I to nie tylko ze względu na wartościowe przedmioty, ale przede wszystkim na jego mieszkańców – Twoich bliskich.

Skuteczne zabezpieczenie naszych posesji powinniśmy zacząć od solidnego ich ogrodzenia. Na przykład trudnym do sforsowania, a jednocześnie estetycznym systemem palisadowym firmy Betafence.
Spokojna noc. Na piętrze domu jednorodzinnego głębokim snem śpią rodzice i ich małe dzieci. Tymczasem na parterze złodzieje mają pełne ręce roboty. Wspięli się po ogrodzeniu i od ciemnej strony ogrodu weszli do domu. Właśnie wynoszą profesjonalny aparat fotograficzny, dwa laptopy, biżuterię. Sprawdzają, jakie jeszcze wartościowe przedmioty właściciele domu zostawili na dole. Dobrze, że na górze wszyscy śpią. Oby nikt się nie obudził… bo taki intruz, w akcie desperacji, może być niebezpieczny nie tylko dla majątku, ale także dla zdrowia i życia właściciela okradanej posesji. Zatem co zrobić, żeby nie wszedł do domu?

Sposób na złodzieja
Chyba wszyscy zgodzą się z tym, że złodzieja trzeba trzymać jak najdalej od domu. Pierwszą napotkaną przez niego przeszkodą powinno być ogrodzenie. Jeśli będzie trudne do sforsowania, intruz prawdopodobnie poszuka sobie innego, łatwiejszego celu, bo przecież nasz dom nie jest jedynym wartym splądrowania.
Jeżeli zależy nam na podwyższonej ochronie, postawmy na solidne ogrodzenie. Ale jakie wybrać, gdy chcemy czuć się w swoim domu bezpiecznie jak w twierdzy, ale niekoniecznie mamy ochotę obwarowywać się kilkumetrowym murem? Doskonałym rozwiązaniem będzie system palisadowy Egidia firmy Betafence. Palisada utrudnia wspinanie się po ogrodzeniu, a jednocześnie czyni ogrodzenie estetycznym. Nasza posesja ogrodzona palisadą Egidia będzie wyglądać przyjaźnie, ale nieproszeni goście od razu się zorientują, że wstęp na jej teren jest zabroniony.

Elegancka palisada
Ogrodzenie z paneli Egidia można idealnie dopasować do charakteru każdej posesji. Palisada jest uniwersalnym wzorem, który doskonale podkreśli zarówno klasyczną, jak i nowoczesną architekturę budynku. Pasuje także do wszystkich stylów ogrodów – od angielskiego po nowoczesne. Panele Egidia uzupełniają bramy skrzydłowe i przesuwne o tym samym wypełnieniu, tworząc jedną spójną technicznie i estetycznie całość. Dzięki możliwości zamówienia ogrodzenia w dowolnym kolorze z palety RAL, możemy je także idealnie dopasować do naszej posesji pod względem kolorystycznym.
Dodatkowo system palisadowy Egidia firmy Betafence to inwestycja w bezpieczeństwo i wysoką estetykę na całe lata. Dzięki najnowocześniejszej technologii powlekania ogrodzenie latami będzie wyglądać jak w dniu jego montażu, bez konieczności regularnej konserwacji.

Palisada na etacie
A jak zadbać o bezpieczeństwo naszej firmy? Na jej terenie często znajdują się urządzenia, na które z pewnością połasi się niejeden złodziej, a których utrata może wiązać się nie tylko z wielotysięcznymi kosztami, związanymi z koniecznością zakupu nowego sprzętu, ale także przestojem w pracy, a w najgorszym wypadku – utratą klientów spowodowaną niemożnością terminowego wykonania zleceń. Gdy chcemy dobrze zabezpieczyć teren firmy przed intruzami, możemy śmiało postawić na palisadę Betafence – w takim przypadku doskonale sprawdzi się kompletny system ogrodzeniowy Barofor.
To eleganckie, a zarazem solidne ogrodzenie o nowoczesnym wyglądzie będzie nie tylko bronić wstępu na teren firmy, ale także stanie się jej wizytówką. Świetnie komponuje się z przestrzenią miejską, a także latami będzie wyglądać jak nowe i to bez konieczności regularnej konserwacji.
Dla maksymalnego bezpieczeństwa warto wybrać system Barofor Round lub Square – pionowe profile tych palisad mają przekrój okrągły (Round) lub rombu (Square) – te ostatnie są na górze ścięte pod ostrym kątem, dzięki czemu znacznie utrudniają przedostanie się intruzom na zabezpieczany teren firmy i już na pierwszy rzut oka zniechęcają do podjęcia prób nieautoryzowanego wejścia.
Systemy Barofor Round i Barofor Square standardowo dostępne są w kolorze zielonym, czarnym lub białym, a na zamówienie we wszystkich kolorach palety RAL, zatem z łatwością dopasujemy ogrodzenie do swoich potrzeb lub koloru elewacji. Całości dopełnią skrzydłowe bramy Barofor lub przesuwne bramy Egidia.

Kompleksowa ochrona
Solidne, trudne do sforsowania ogrodzenie to oczywiście nie jedyny element poprawiający bezpieczeństwo w naszym domu czy firmie. Równie ważne są inne zabezpieczenia, a także… sąsiedzka czujność. Jednak wszystko zaczyna się przy naszym ogrodzeniu. Im trudniej będzie je przeskoczyć, tym większa szansa, że intruz w ogóle nie podejmie próby jego pokonania, pozostawiając nas i nasze mienie w spokoju.

Więcej informacji o ogrodzeniach palisadowych i innych produktach firmy Betafence można znaleźć na www.ogradzamy.pl.

Zobacz prezentację BetafenceGaleria:


powrót


Odwiedzono: 3108 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 13 Grudnia 2012

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u