Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Dziecko w autokarze

18 Marca 2014
Podróże z dzieckiem mogą być stresującym wydarzeniem dla każdego rodzica, co dość często możemy zauważyć w środkach transportu publicznego. Poniżej znajduje się kilka wskazówek pomagających przetrwać podróż autokarem zarówno dziecku, jak i rodzicowi.Podróżowanie autokarem z dzieckiem nie zachęca zbytnio z powodu ograniczonego dostępu do toalety, przystanków na trasie zależnych od kierowcy pojazdu oraz długiego przebywania w jednym miejscu. Nie należy też zapominać o zmorze wielu rodziców – chorobie lokomocyjnej. Oto kilka cennych wskazówek:1. Należy pamiętać o zabraniu ze sobą picia i przekąsek na podróż. Dobrze jest unikać zabierania problematycznego jedzenia, takiego jak jajka na twardo lub kiełbasy. Jako przekąski najlepsze są chrupki, niebrudzące owoce lub wafelki.
 


2. Warto zabrać ze sobą zabawki, komiksy lub książeczki do kolorowania by zająć czymś malucha. W przeciwnym wypadku zniecierpliwiony i znudzony może dawać się we znaki podczas jazdy.
 


3. Należy pilnować postojów: po zatrzymaniu się, rodzic powinien zaprowadzić dziecko do toalety, nawet jeżeli nie będzie miało pilnej potrzeby. Częste wychodzenie do toalety znacznie ułatwia życie w podróży.
 


4. Jeżeli dziecko cierpi na chorobę lokomocyjną, przed podróżą należy podać mu odpowiedni środek leczniczy. W tym samym celu powinno się zabrać ze sobą chusteczki higieniczne, suche i wilgotne, ponieważ przydają się w razie ataku choroby.
 


5. Niemowlę powinno przewozić się w foteliku samochodowym, ponieważ w ten sposób będzie odpowiednio chronione przed ewentualnymi urazami i wstrząsami. Fotelik pomaga też w wypadku gwałtownego hamowania, dzięki niemu nie wypuścisz już dziecka z rąk, nie zostanie również przygniecione ciężarem twojego ciała.
 


6. Wielu przewoźników oferuje spore zniżki w cenie biletów dla małych dzieci, warto więc o nie zapytać się przed podróżą. Bardzo często dzieci do lat 4 mogą podróżować za darmo na kolanach rodzica, co jest dobrą opcją podczas krótszej podróży. Kupno osobnego biletu dla dziecka jest wskazane podczas dłuższych wypraw.
 


7. Aby zapewnić maluchowi spokojny sen warto zabrać kocyk, małą poduszkę i ulubionego misia dziecka. Pozwala to na bezproblemowy, spokojny sen.
 


8. Przy wyborze miejsca do siedzenia dobrze jest pamiętać aby usiąść z dala od osi kół. Pozwoli to na uniknięcie wstrząsów i dyskomfortu podczas jazdy.
 


Zastosowanie się do powyższych porad powinno znacznie poprawić jakość podróży rodziców jak i dzieci. W końcu w podróżowaniu nie chodzi o to by się męczyć, lecz by przyjemnie spędzić czas z dala od codziennego zgiełku. Pozostaje zatem życzyć Państwu, by każda podróż z najmłodszymi przebiegała spokojnie i bez zbędnych komplikacji. Do zobaczenia na trasie!

Autor: Wojciech Osierda

Giełda Wynajmu Autobusów e-TransBus.pl - wynajem autobusów na wycieczki zorganizowane

 
Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.Galeria:


powrót


Odwiedzono: 4278 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 18 Marca 2014

Podziel się    Bruk Bet
oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u