Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Ekstremalna wyprawa Altai Mountains Off Road Expedition z nowym partnerem technologicznym!

29 Lipca 2013
Każda ekstremalna wyprawa potrzebuje sprawdzonych i niezawodnych partnerów – razem łatwiej osiągnąć wyznaczony cel. W tym roku wyprawa Altai Mountains Off Road Expedition wybiera się w podróż w głąb Rosji z nowym partnerem technologicznym – marką Husqvarna.  Razem pokonają prawie 13 000 km ekstremalnej trasy po Syberii, a po drodze przejadą rzeki, przedzierać się będą przez lasy, dziką roślinność i błotniste drogi – a to wszystko  tylko w 30 dni!

Już 1 sierpnia dwaj doświadczeni, polscy podróżnicy: Michał Rej oraz Witold Danielewski wyruszą samochodem terenowym wraz z operatorem Rafałem Sakowskim na miesięczną wyprawę.  Celem podróży jest dotarcie i pokonanie gór Ałtaju w Rosji (Ałtaj jest wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Przyrody UNESCO). To jedno z najpiękniejszych i trudnych do przejechania tras na mapie Rosji. Celem wyprawy jest dotarcie do świętego płaskowyżu Ukok – miejsca, do którego nie dotarł jeszcze żaden Polak! Płaskowyż jest położony na wysokości 2200-2500 metrów n.p.m., otoczony licznymi szczytami górskimi, które osiągają wysokość do 4370 m. Cały wypełniony jest setkami zjawiskowych jezior, między którymi znajdują się liczne stanowiska archeologiczne. W czasie dojazdu na płaskowyż podróżnicy dotrą do gorących źródeł z radonową wodą. Uczestnicy wyprawy mają do pokonania prawie 13 000 km.
„Ekspedycje po dzikich zakątkach świata i przygotowanie wyprawy takiej jak ta, wymaga wielu miesięcy koncentracji, pracy i zdyscyplinowanego treningu. Trzeba nauczyć się tego, co ważne, skupienia na priorytetach, rozwijania w sobie stale siły i odwagi. Potem, już w czasie wyprawy, odbywa się bezkompromisowa walka – z pogodą, warunkami, z samym sobą. Trzeba stale dokonywać wyborów, podejmować decyzje, dobrze i sprawnie współpracować z innymi. Trzeba myśleć, ale też mieć intuicję. Trzeba przeć do przodu, ale też wiedzieć kiedy się zatrzymać. Dlatego w tym roku w ujarzmianiu przyrody podczas wyprawy pomoże nam Husqvarna - powiedział przed wyprawą Michał Rej, szef wyprawy: Altai Mountains Off Road Expedition.
„Podczas całej wyprawy, polskim podróżnikom towarzyszyć będzie m.in. pilarka Husqvarna 372 XP.
To profesjonalna pilarka, stworzona do wytrzymałych i długotrwałych prac, zatem podróżnikom będzie pomocna w pokonywaniu kolejnych kilometrów ekstremalnej trasy oraz w przygotowaniu komfortowych miejsc biwakowych i rozpalaniu dużych ognisk, które chronić ich będą m.in. przed licznymi w rejonach Syberii niedźwiedziami. Poprzednie wyprawy obejrzało już w sumie kilka milionów internautów. Trzymamy kciuki i będziemy także tym razem śledzić z zaciekawieniem kolejne etapy wyprawy!”
– dodała Marta Winiarek-Miętus, Rzecznik Prasowy firmy Husqvarna.
Ekspedycja potrwa do 31 sierpnia 2013 r. Michał Rej jest doświadczonym organizatorem wypraw ekstremalnych i podróżnikiem. Posiada także licencję kierowcy rajdowego roku (był Wicemistrzem Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski). Organizacja wypraw w najtrudniej dostępne miejsca Świata od lat jest jego pasją, którą z sukcesami wciela w życie. Na liczniku swoich pojazdów ma przejechane ponad 120 000 kilometrów bezdroży. Jego samochód przez ponad 365 dni był jego domem. Do tej pory poprowadził ekspedycje między innymi przez Syberię, przez australijską pustynię Simpsona, off-roadową wyprawę po Azji centralnej, wyprawę wokół Australii, po Islandii czy wokół Bajkału oraz Przylądka Północnego.

Poczynania naszych podróżników można na bieżąco śledzić na oficjalnym fanpage’u na Facebooku:
https://www.facebook.com/OffroadExpedition, 
a także na profilu wyprawy na kanale YouTube: http://www.youtube.com/user/SyberiaMongolia2009

www.husqvarna.com/pl/home/Galeria:


powrót


Odwiedzono: 4556 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 29 Lipca 2013

Podziel się    Bruk Bet
oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u