Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Kubek termiczny - czym warto się kierować przy jego zakupie?

3 Grudnia 2013
Kubki termiczne cieszą się coraz większą popularnością. To nie tylko modny gadżet, ale i funkcjonalne urządzenie, które doskonale sprawdza się drodze do pracy lub szkoły, niezależnie od tego, czy przemieszczamy się autem czy środkami komunikacji miejskiej. Dzięki niemu świeżo zaparzona kawa zachowa temperaturę i aromat nawet przez kilka godzin. Na rynku dostępna jest szeroka oferta kubków termicznych. Różnią się między sobą na przykład materiałem, z którego zostały wykonane pojemnością oraz ceną. Sklep internetowy Agito.pl podpowiada, czym warto się kierować przy zakupie kubka termicznego.


Materiał

Na rynku dostępne są kubki termiczne wykonane z metalu (najczęściej ze stali nierdzewnej lub aluminium) oraz z porcelany i plastiku. Decydując się na zakup kubka metalowego warto zwrócić uwagę na te wyposażone w podwójne stalowe ścianki, które doskonale izolują gorące napoje. Głównym zadaniem, któremu ma sprostać kubek termiczny, jest utrzymywanie stałej temperatury. Najdłużej utrzymują temperaturę kubki metalowe – nawet do 12 godzin, najkrócej – około 2 godzin – kubki wykonane z plastiku oraz porcelany, łatwiej jest je również uszkodzić.  Przy wyborze kubka termicznego, zwróćmy również uwagę na jego wewnętrzną warstwę. Niektóre z nich wyposażone są w cienką powłokę srebra, którą charakteryzuje działanie antybakteryjne. Co więcej, ułatwia ona  usuwanie osadu oraz podnosi właściwości termiczne kubka.

Pokrywa

Przy zakupie kubka termicznego zwróćmy uwagę na jego pokrywę. W celu zapewnienia  użytkownikowi komfortowego korzystania z kubka bez ryzyka rozlania bądź przeciekania w torebce bądź plecaku, pokrywa powinna być szczelna.  Nie mniej ważna jest automatyczna blokada, za pomocą którego jednym naciśnięciem można szczelnie zamknąć gorący napój. Doskonałym rozwiązaniem jest również nakrętka z ustnikiem, wyposażona w przycisk blokujący przepływ płynu. Wysoko wysunięty i profilowany ustnik ułatwia spożywanie napojów.

Kształt

Kubek powinien być wygodny w użytkowaniu i łatwy do trzymania. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest pokrycie zewnętrzne powłoką antypoślizgową, która zabezpiecza przed przypadkowym upuszczeniem termosu trzymanego w rękawiczce czy w zmarzniętej dłoni. Zwróćmy również uwagę na ergonomiczny kształt, umożliwiający stabilne utrzymanie i manipulowanie kubkiem w zależności od potrzeby.

Pojemność

Przed zakupem kubka termicznego, zastanówmy się jaka pojemność jest dla nas bądź obdarowywanej przez nas osoby odpowiednia. Wszystko zależy od tego, jaka ilość gorącej kawy lub herbaty przyda się podczas podróży lub drogi do pracy bądź szkoły. Możemy wybierać spośród oferty kubków o co najmniej 200 ml pojemności,  które zmieszczą się w niewielkiej kieszeni plecaka czy torby.

Kubki termiczne polecane przez Agito.pl:

1. Kovea One Touch Slim

Kubek One Touch Slim to idealne rozwiązanie dla każdej osoby na czas podróży bliskiej jak i dalekiej, a także do codziennego użytkowania. Wykonany z najwyższej jakości stali nierdzewnej. Dwie ścianki, pomiędzy którymi występuje próżnia, pozwalają na utrzymanie temperatury płynu. Możemy użytkować go z napojami gorącymi, jak i zimnym. Jego użycie jest niezwykle intuicyjne. Jednym ruchem jesteśmy w stanie odblokować system zamykania i otworzyć korek. Dostępny w dwóch wariantach: w kolorze bordowym o pojemności 200 ml (dla kobiet) oraz czarnym o pojemności 300 ml (dla mężczyzn). Cena w Agito.pl ok.63 zł.2. Esbit Kubek termiczny Stainless Steel Thermo Mug

Kubek termiczny z automatyczną blokadą, za pomocą której można jednym naciśnięciem szczelnie zamknąć gorący napój. Kubek termiczny wykonany z wysokogatunkowej stali nierdzewnej. Dzięki podwójnym ściankom temperatura gorącego napoju będzie utrzymywana przez długi czas. Zewnętrzna powierzchnia kubka pokryta jest warstwą antypoślizgową, która zabezpiecza przed przypadkowym wypuszczeniem. Cena w Agito.pl ok. 58 zł.


3. Kovea Kubek termiczny One Touch Coolio

Kubek wykonany z najwyższej jakości nierdzewnej stali. Pomiędzy dwoma ściankami występuje próżnia, która odpowiada za utrzymanie odpowiedniej temperatury płynu. Dodatkowym zabezpieczeniem przed utratą temperatury jest pokrowiec, który zarazem umożliwia wygodne przenoszenie. Jego użytkowanie jest niezwykle proste, intuicyjne dzięki przemyślanej konstrukcji korka. Jedną ręką możemy odblokować system zamykania i otworzyć korek. Ergonomiczny kształt przekłada się na pewne trzymanie i manipulowanie kubkiem w zależności od zaistniałej potrzeby. Cena w Agito.pl ok. 109,90 zł.
www.agito.plGaleria:


powrót


Odwiedzono: 3182 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 3 Grudnia 2013

Podziel się    Bruk Bet
oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u