Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Najnowszy trend w podróżowaniu - obozy dla dorosłych

10 Kwietnia 2013
Znudziły Cię już wyjazdy w egzotyczne kraje i relaks na plaży? Jak wynika z badań CBOS, przeprowadzonych w styczniu tego roku, aż 86% Polaków wyjeżdżających na dłużej niż 2 dni spędza urlop w kraju. Jedni wybierają taką opcję ze względów finansowych, ale coraz więcej turystów docenia możliwość aktywnego spędzenia czasu właśnie w Polsce. Jedną z bardziej interesujących propozycji ostatnich lat są obozy dla dorosłych i obozy rodzinne.

Na obozy piłkarskie czy tenisowe zwykle jeżdżą dzieci i nastolatki, ale od pewnego czasu także dorośli mogą wybrać tę formę wakacyjnego odpoczynku. Obozy dla dorosłych to tak naprawdę wyjazdy dla osób w każdym wieku - od 5 do 99 lat. - mówi Dariusz Miąsek, organizator wyjazdów rodzinnych z Grupy Turystyki Aktywnej Sporteus. Co więcej, w wyjazdach mogą wziąć udział całe rodziny, które pod okiem trenerów będą uczestniczyć w zajęciach sportowych. – dodaje.

A jak wygląda taki obóz i czym rożni się od obozów młodzieżowych? Przede wszystkim zakwaterowaniem – obozy dla dorosłych to częściej nocleg w hotelach o wysokim standardzie niż domki letniskowe czy namioty. Oczywiście w zależności od tego, czy na obóz dorosły jedzie sam czy z całą rodziną – może dostać pokój dla 2 lub 3 osób albo rodzinny apartament. Jeśli chodzi o program obozu – na wielu tego typu wyjazdach szczegóły ustalane są indywidualnie. Na przykład wyjeżdżając na obóz tenisowy mamy do dyspozycji dowolną liczbę godzin na korcie oraz pomoc trenera, możemy uczestniczyć w zajęciach w grupie lub indywidualnych. Zajęcia tego typu prowadzone są równolegle – dla dzieci i dorosłych – a więc trenując nie musimy martwić się o opiekę nad dzieckiem. Poza treningami tenisowymi, uczestnicy obozu mają często do dyspozycji też basen i zajęcia ogólnorozwojowe. Warto podkreślić, że to my sami decydujemy, jak chcemy spędzać czas na obozie - tu nie ma przymusu i obowiązku, jak na obozach dla młodzieży.

Co ciekawe, wyjeżdżając na obozy sportowe całą rodziną, nie musimy skazywać naszych bliskich na uprawianie sportu, jeśli nie mają na to ochoty. Dla tych, którzy na obóz przyjeżdżają jako osoby towarzyszące często przygotowane są inne atrakcje – zabiegi w SPA, wycieczki piesze czy zwiedzanie okolicy. – tłumaczy Dariusz Miąsek z Grupy Sporteus.

Ogromną zaletą obozów sportowych dla dorosłych jest nie tylko to, że podczas takich wyjazdów można aktywnie spędzić czas z rodziną, ale także różnorodność tego typu wycieczek. Obóz tenisowy to tylko jedna z dziesiątek propozycji – obozy sportowe dla dorosłych to także wyjazdy piłkarskie, golfowe, obozy siatkówki, pływania, obozy taneczne czy wyjazdy nastawione na uprawianie jogi. Dla każdego znajdzie się więc coś odpowiedniego.

Jeśli jesteś w tych 15% Polaków, które według ankiety CBOS wybiera wyjazdy zagraniczne, a chcesz spędzić czas aktywnie – nic straconego. Biura podróży i organizacje turystyczne przygotowały w tym roku bogatą ofertę aktywnych wyjazdów, bo chętnych na fizyczny wysiłek w czasie urlopu przybywa z miesiąca na miesiąc.

Grupa Turystyki Aktywnej SPORTEUS
sporteus.plGaleria:


powrót


Odwiedzono: 2705 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 10 Kwietnia 2013

Podziel się    Bruk Bet
oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u