Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Pierwsi Polacy w świętym miejscu! - wyprawa Altai Mountains Off Road Expedition zakończona!

8 Października 2013
We wrześniu zakończyła się ekstremalna wyprawa Michała Reja – podróżnika  – który jako pierwszy Polak w historii dotarł do świętego płaskowyżu Ukok w dalekiej Rosji. Pokonał ponad 16.000 km trasy. Partnerem technologicznym wyprawy była firma Husqvarna.

Podróżnik Michał Rej wraz z Witoldem Danielewskim i operatorem Rafałem Sakowskim pokonali ponad 16 000 kilometrów trasy w ramach wyprawy: Altai Mountains Off Road Expedition.  Przemierzyli drogi Syberii, aby dotrzeć do Gór Ałtaju i odkryć jedno z najpiękniejszych miejsc Rosji: święty płaskowyż Ukok. Miejsce to jest położone w azjatyckiej części Rosji (Republika Ałtaju), na granicy: Kazachstanu, Mongolii i Chin. Ukok „Złote Góry Ałtaju” wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNECSO.  Położony jest na wysokości ponad 2500 metrów n.p.m. otoczony szczytami górskimi sięgającymi ponad 4000 m. Przygotowania do wyprawy trwały prawie rok. Polscy podróżnicy w miesiąc pokonali zaplanowaną trasę. „Taka trasa przez Syberię jednym samochodem bez żadnego wsparcia to było istne szaleństwo, ale się udało” – podsumował wyprawę Michał Rej, szef wyprawy Altai Mountains Off Road Expedition.

 „Podczas wyprawy do Ukok, polskim podróżnikom  towarzyszyła na dachu wozu terenowego pilarka Husqvarna. Pan Michał Rej we wszystkich swoich wyprawach na krańce świata zabierał nasze maszyny. Pilarka codziennie pomagała podróżnikom w przygotowaniu obozowiska, wycięciu świeczek szwedzkich z drewna – służących jako kuchnie, rozpalania olbrzymich ognisk, które nocą odstraszały dziką zwierzynę, w tym syberyjskie niedźwiedzie oraz w pokonywaniu i przecinaniu przeszkód na drogach” - dodała Marta Winiarek-Miętus, Rzecznik Prasowy firmy Husqvarna.

Michał Rej -  jest doświadczonym organizatorem wypraw ekstremalnych i podróżnikiem. Posiada także licencję kierowcy rajdowego roku (był Wicemistrzem Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski). Organizacja wypraw w najtrudniej dostępne miejsca Świata od lat jest jego pasją, którą z sukcesami wciela w życie. Na liczniku swoich pojazdów ma przejechane ponad 120 000 kilometrów bezdroży. Jego samochód przez ponad 365 dni był jego domem. Do tej pory poprowadził ekspedycje między innymi przez Syberię, przez australijską pustynię Simpsona, off-roadową wyprawę po Azji centralnej, wyprawę wokół Australii, po Islandii czy wokół Bajkału oraz Przylądka Północnego.

Poczynania naszych podróżników można na bieżąco śledzić na oficjalnym fanpage’u na Facebooku: https://www.facebook.com/OffroadExpedition, a także na profilu wyprawy na kanale YouTube: http://www.youtube.com/user/SyberiaMongolia2009

Relację z wyjazdu można obejrzeć pod adresem: http://www.youtube.com/watch?v=uYQoYbY8UbcGaleria:
powrót


Odwiedzono: 2844 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 8 Października 2013

Podziel się    Bruk Bet
oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u