Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

W klimacie przedwojennych uliczek

20 Października 2011
Stare, przedwojenne miasta w odróżnieniu od nowoczesnych metropolii kryją w sobie niesamowite historie i wyjątkową atmosferę. Uwielbiamy więc spacerować wąskimi, brukowanymi uliczkami w otoczeniu zabytkowych kamienic. Dawne klimaty coraz chętniej przenosimy też na własne posesje, tworząc w miejskim gąszczu przytulną enklawę z dala od ulicznego zgiełku i zatłoczonych ulic. W zbudowaniu ogrodu retro z pewnością pomoże nowość firmy Polbruk – melanżowa kostka brukowa Albena.

Obrazek ze starej pocztówki
Lata 20-te ubiegłego wieku to dla jednych wspaniały okres dzieciństwa, dla innych natomiast odległa historia kojarząca się ze starymi filmami i czarnobiałymi fotografiami. Dla większości to jednak obraz wytwornych kobiet i eleganckich mężczyzn przechadzających się nastrojowymi, brukowanymi uliczkami, położonymi pośród wysokich kamienic. To widok, który przywołuje nostalgiczne wspomnienia oraz sprawia, że chcemy doświadczać go na co dzień. Stąd coraz popularniejszy staje się powrót do dawnych lat i aranżowanie miejskich ogrodów w stylu retro. Zakątki inspirowane krajobrazem przedwojennych miast charakteryzują się dużym uporządkowaniem, stanowią bowiem przemyślaną i skrupulatnie zbudowaną kompozycję, która nawet w otoczeniu nowoczesnego domostwa wprowadza odrobinę królewskiego klimatu. Ogrody te przepełnione są dużą ilością różnobarwnych kwiatów, przede wszystkim róż i piwonii. Charakterystyczny dla nich jest również labirynt ścieżek, położony pośród idealnie przyciętego żywopłotu, zachęcający nas do odkrywania ogrodowych tajemnic. Przedwojenne uliczki budowane były z naturalnego kamienia lub cegły, dziś z równym powodzeniem zastąpić je może kostka brukowa Albena firmy Polbruk.  Jej pofałdowana faktura przypomina nieco starodawny, bazaltowy bruk, co w połączeniu z odcieniami beżu (onyx) lub szarości (alpen), w których jest dostępna, świetnie nadaje się do projektów w stylu vintage z dominującymi motywami drewna lub naturalnego kamienia. Dodatkowo, każdy z trzech wymiarów kostki Albena produkowany jest w trzech różnych pofałdowaniach, co znacznie urozmaici wyłożoną nawierzchnię.
 
Kostka w wielu rolach
Ogród retro to mnóstwo ścieżek, duży taras oraz koniecznie drewniana altana porośnięta różami lub bluszczem. Wszystkie te elementy muszą być nie tylko estetycznie wykończone, ale również zbudowane  w taki sposób, by korzystanie z nich było łatwe i wygodne. Dlatego też kolekcja Albena firmy Polbruk jest dobrym rozwiązaniem do tego typu miejsc. Łączy ona
w sobie wszystkie zalety betonowych kostek brukowych
z naturalnym wyglądem, wpisującym się w starodawny pejzaż. Kostki świetnie sprawdzają się na niemal na każdym rodzaju podłoża, są łatwe do utrzymania w czystości
i wytrzymałe. Dodatkowo, w kolekcji Albena odnaleźć  można elementy o różnych kształtach i wymiarach – kwadratowe (13 x 13 cm) oraz dwie prostokątne (19 x 13 i 25 x 13 cm), dzięki czemu z łatwością dopasujemy je do wielkości i formy wykładanej powierzchni. Wystarczy jeszcze kilka dodatkowych dekoracji w postaci drewnianej ławeczki, kamiennych donic, ogrodowych rzeźb lub niewielkiej fontanny, a nasz ogród przypominać będzie malowniczy krajobraz ze starej pocztówki.
Ogród w stylu retro oddaje spokojny klimat dawnych lat. W otoczeniu barwnych kwiatów oraz zadbanych ścieżek  wyłożonych kostką brukową Albena firmy Polbruk, będziemy mogli odprężyć się i oderwać od zgiełku nowoczesnych metropolii.

KOSTKA BRUKOWA ALBENA:
Wymiary: 19X13, 25X13, 13X13 cm
Grubość: 6 cm
Cena netto: 65 zł/m²
 
www.polbruk.plGaleria:powrót


Odwiedzono: 2793 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 20 Października 2011

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u