Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Węgiel kamienny czy brunatny, a może płomienny?

18 Lutego 2015
Okazuje się, że ogrzewanie wnętrz domów i mieszkań różnymi gatunkami paliw stałych nie traci na popularności. Nic w tym dziwnego, bowiem dostosowanie gatunku i typu węgla do aktualnej pory roku niesie ze sobą możliwości obniżenia kosztów grzewczych. A więc zimą kamienny, czy brunatny? A może jednak tani węgiel płomienny?
 

Ogrzewanie paliwami stałymi, to nadal najtańsza z metod zapewnienia domownikom ciepła. Zatem nie dziwi fakt, że w kwestiach dostarczanego opału do wysokosprawnych kotłów wyposażonych w nowoczesne systemy automatyki staramy się być elastyczni. Dopasowanie do aktualnych warunków atmosferycznych odpowiedniego gatunku węgla sprawi, że znacząco obniżymy budżet przeznaczony wyłącznie na ogrzewanie.

Certyfikowany Tani Opał – węgiel kamienny

Kotły na paliwa stałe w celach grzewczych wykorzystywane są w ponad połowie polskich gospodarstw domowych. W większości z nich spalany jest węgiel kamienny. Skąd, to zaufanie to tego gatunku węgla? Wynika ono z dość wysokich parametrów grzewczych, popularnie nazywanych kaloriami oraz dość atrakcyjnej ceny. Pamiętajmy jednak, że na rynku dostępnych jest kilka odmian węgla kamiennego różniących się miedzy sobą zawartością siarki, czy popiołu. Mamy do wyboru: miał węglowy, koks oraz ekogroszek. Wysokoenergetyczny węgiel kamienny najchętniej stosowany jest do ogrzewania pomieszczeń zimą, wówczas gdy temperatura spada wyraźnie poniżej zera. Wynika, to głównie z jego wysokiej wartości opałowej i wydzielanego ciepła podczas spalania. Gatunek ten odznacza się wysoką zawartością węgla od 70-90 %, co decyduje o jego wysokiej energetyczności, ma również zdecydowany wpływ na jego cenę. Nie zapominamy jednak, że tylko wybór węgla renomowanego producenta i dystrybutora, mogącego pochwalić się certyfikatem jakości zagwarantuje nam wysoką temperaturę spalania

Ciepło w niskiej cenie - węgiel płomienny

Ciekawą propozycją zarówno pod względem energetyczności, jak i ceny jest węgiel płomienny, zwany również młodym węglem, będącym wariantem węgla kamiennego. Szczególnie polecany jest do zastosowania w okresach przejściowych, czyli pomiędzy porami roku oraz wówczas, gdy temperatura powietrza waha się w okolicach kilku stopni powyżej zera. Zastosowanie tego materiału opałowego, ogólnie bycie dość elastycznym w kwestiach doboru węgla do panujących warunków atmosferycznych zdecydowanie wpłynie na koszty całosezonowego budżetu przeznaczonego na ogrzewanie. Zaopatrzenie się w kilka rodzajów węgla workowanego, odznaczających się inną wartością opałową pozwoli szybko reagować na stale zmieniającą się pogodę, z pewnością zapewni domownikom ciepło, a budżetowi   pozwoli wygenerować oszczędności.

Węgiel brunatny – ekonomiczne ciepło

Kolejnym również ekonomicznym źródłem ciepła jest węgiel brunatny. Nie wolno jednak zapominać, że jego niska cena wiąże się także z niższą wartością opałową. W zależności od  jakości węgla, jego pochodzenia może się on odznaczać wartością od 25 do 70% energii, jaką dostarcza węgiel kamienny. Jest kruchy i  znakomicie chłonie wodę, dlatego jego zakupu warto dokonywać latem, gdy jest maksymalnie wysuszony. Stosowanie zamiennie w cieplejszych okresach roku, również podczas ciepłych zim i jesieni tańszych materiałów opałowych nie nadwyręż domowych budżetów, nam samym z kolei dostarczy optymalną temperaturę we wnętrzach mieszkalnych.

Cena produktu:

Ekogroszek – 599,00 zł brutto/ tona transport GRATIS
Węgiel brunatny – 529,00 zł brutto/ tona transport GRATIS
Koks – 1259,00 zł brutto/ tona transport GRATIS

Więcej informacji na stronie: www.taniopal.plGaleria:


powrót


Odwiedzono: 4189 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 18 Lutego 2015

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u