Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

50 % mniej dymu z AF/ArmaFlex® Evo - ósma generacja izolacji systemów HVAC

11 Lipca 2022
Izolacje AF/ArmaFlex® od ponad 40 lat zapewniają ochronę instalacji HVAC. Dzięki kolejnym innowacjom najnowsza, ósma już, generacja produktów: AF/ArmaFlex® Evo łączy sprawdzoną osłonę przed zawilgoceniem i stratami energetycznymi z podwyższonym stopniem bezpieczeństwa pożarowego w klasie B/BL-s2, d0.
 

 
Wielowymiarowa ochrona
AF/ArmaFlex® Evo to izolacje wykonane z elastomerowej pianki FEF. Materiał ten pozwala na efektywniejsze zabezpieczenie systemów HVAC i instalacji chłodniczych nawet przy zastosowaniu znacznie cieńszych warstw niż przy tradycyjnych materiałach ochronnych.Niski współczynnik przewodzenia ciepła od 0,033 do 0,037 W/(m·K) dla rur i arkuszy znacząco redukuje koszty energetyczne i środowiskowe oraz pozwala pracować systemom grzewczym czy chłodniczym z maksymalną wydajnością. Zamkniętokomórkowa struktura materiałów AF/ArmaFlex® Evo stanowi też bardzo skuteczną ochronę przed przenikaniem pary wodnej i jej skraplaniem się na powierzchni instalacji, przyczyniając się do zmniejszenia ryzyka wystąpienia korozji i uszkodzeń metalowych elementów.Wyroby Armacell to także jedyne na świecie elastyczne materiały izolacyjne z opatentowaną proaktywną ochroną MICROBAN® ograniczającą rozwój drobnoustrojów oraz zapewniającą czystsze i bardziej higieniczne środowisko w pomieszczeniach, przez które przechodzą instalacje. Najnowsza  odsłona produktów AF/ArmaFlex® ma też znacząco zwiększony stopień ochrony pożarowej, dzięki czemu ósma generacja izolacji została sklasyfikowana w kategorii B/BL-s2, d0. Oznacza to w przypadku pożaru o połowę niższą ilość dymu w stosunku do standardowych produktów elastomerowych, a tym samym wydłużenie czasu na ewakuację oraz ułatwienie prowadzenia akcji gaśniczej i ratunkowej. Zredukowana ilość dymu to także mniejsza ilość mogących powstawać z niego w wyniku reakcji chemicznych kwasów, generujących ryzyko uszkodzeń delikatnych systemów i instalacji np. bazodanowych, czy aparatury medycznej.
 
Żywotność sprawdzona w praktyce
Mało które rozwiązania, wśród nowoczesnych materiałów budowlanych i izolacyjnych, mogą pochwalić się nie tylko teoretyczną, ale także sprawdzoną w praktyce wieloletnią żywotnością. Poprzednie generacje produktów AF/ArmaFlex® obecne na rynku od kilkudziesięciu lat w wielu miejscach wciąż funkcjonują bez widocznych oznak zużycia materiału. Pobrane próbki izolacji ułożonej we wczesnych latach osiemdziesiątych w jednym z duńskich budynków potwierdziły wysoką skuteczność produktu po ponad czterdziestu latach faktycznego użytkowania. Odsłonięte fragmenty przewodów pozostawały suche i nie miały śladów korozji, a badane fragmenty wyciętych materiałów cechował poziom ochrony termicznej nawet na wyższym poziomie niż wykazany był w deklaracjach w momencie produkcji.Dzisiejsze rozwiązania izolacyjne Armacell to wiele lat udoskonaleń i innowacji oraz cała gama produktów uzupełniających i ułatwiających prowadzenie prac. To kompletny system z klejami - np. ArmaFlex 525 Adhesive, specjalnymi uchwytami ArmaFix AF System, czy przepustami ściennymi ArmaFlex Protect pozwalającymi na proste stworzenie kompleksowej ochrony całej instalacji bez słabych punktów czy mostków termicznych.

Potwierdzeniem wysokiej jakości i trwałości oferowanych produktów jest wydłużona gwarancja na okres nawet do 10 lat udzielana przez Armacell przy wyborze kompletnych rozwiązań i ich profesjonalnym montażu. Duński przykład pokazuje zaś, że także po tym okresie przy prawidłowej eksploatacji materiały AF/ArmaFlex® mogą zapewniać najwyższy stopień izolacji i bezpieczeństwa nawet przez następne dziesięciolecia.
 Galeria:powrót


Odwiedzono: 272 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 11 Lipca 2022

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u