Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Preizolowane przewody Tubolit Split - sposób na sprawniejszą i wydajniejszą pracę klimatyzatorów

21 Września 2021
Sprawna i wydajna praca klimatyzatorów w znacznej mierze zależy od doboru izolacji i eliminacji strat ciepła na przewodach z czynnikiem chłodzącym. Izolacja Tubolit Split jest wsparciem dla efektywnej pracy urządzeń oraz chroni instalację przed negatywnym działaniem warunków atmosferycznych. Dzięki podwyższonej klasie bezpieczeństwa pożarowego może być też stosowana wszędzie tam, gdzie wymagane jest użycie materiałów nieprzyczyniających się do rozgorzenia.
 

Połączenie zewnętrznych i wewnętrznych jednostek klimatyzacyjnych typu split i multi split czy też pomp ciepła to zagadnienia  pojawiające się w instalacjach klimatyzacyjnych. Gotowe rozwiązanie firmy Armacell, w postaci preizolowanych rur miedzianych Tubolit Split i Tubolit DuoSplit, pozwala na szybkie i wygodne stworzenie projektu instalacji i jej wykonawstwo. Całość prac ogranicza się  do podłączenia zaizolowanych fabrycznie rurociągów do jednostek typu split lub multisplit. W odróżnieniu od typowych rozwiązań całkowicie odpada potrzeba izolowania rur miedzianych na budowie. Pianka z zamkniętokomórkowego polietylenu z kopolimerową folią spełnia jednocześnie funkcję izolacji termicznej, przeciwwilgociowej i ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dodatkowa, zewnętrzna folia zabezpiecza też izolację przed promieniami UV, zwiększając jej żywotność. Dzięki temu te same przewody możemy stosować zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz budynku, bez obaw o ich trwałość. Produkty Tubolit DuoSplit zaopatrzone są też w specjalny, chroniony patentem system, zapewniający łatwiejsze łączenie i rozłączanie przewodów bez konieczności stosowania dodatkowych spinek i kleju.
Wchodzące w skład systemu rury mogą być stosowane w szerokim zakresie temperatury czynnika od -50 °C do +105 °C, a współczynnik przewodności cieplnej ? na poziomie 0,036 W/(m·K) zapewnia skuteczną ochronę przed stratami energetycznymi. Przekłada się to się na większą wydajność urządzeń i mniejsze koszty eksploatacyjne. Preizolacja zapewnia też większą szczelność warstw ochronnych i pozwala uniknąć wielu błędów wykonawczych.
 
Wyższy poziom bezpieczeństwa 
 
Do najczęstszych problemów przy projektowaniu instalacji przechodzących przez kilka pomieszczeń z pewnością zaliczamy kwestię bezpieczeństwa pożarowego. Nowa, podwyższona klasa odporności ogniowej umożliwia stosowanie produktów Tubolit Split i DuoSplit także w pomieszczeniach, w których przepisy wymagają podwyższonego poziomu bezpieczeństwa.Produkty Tubolit Split i DuoSplit posiadają teraz wyższą klasę bezpieczeństwa pożarowego BL-s1, d0. Oznacza to, że mogą być stosowane wszędzie tam, gdzie wymagane jest użycie materiałów nierozprzestrzeniających ognia, w najwyższej podklasie pod względem ograniczenia ilości wytwarzanego dymu i nie tworzących płonących kropli podczas pożaru.
Preizolowane przewody Tubolit Split i DuoSplit dostępne są zarówno z rurami w systemie metrycznym o średnicy od 6 do 22 milimetrów, jak i imperialnym o średnicach od ? do ? cala. Pozwala to na ich wykorzystanie w urządzeniach różnych producentów i wygodne połączenie z istniejącymi fragmentami instalacji. Wszędzie tam, gdzie potrzebne jest dodatkowe osłonięcie izolacji mamy też możliwość wykorzystania specjalnych korytek i osłon dostosowanych wymiarowo do przewodów. 
Szeroka funkcjonalność, możliwość dobrania średnicy dostosowanej do wymaganej przepustowości i podwyższony poziom bezpieczeństwa pożarowego pozwalają na mnogość zastosowań izolacji Tubolit Split i DuoSplit firmy Armacell. Sprawdzą się one zarówno w instalacjach wewnętrznych, jak i zewnętrznych oraz w budynkach o różnych stopniach ochrony pożarowej. Pozwalają również uniknąć czaso i pracochłonnego instalowania izolacji na budowie.

Wykorzystanie jednego typu preizolowanych materiałów ma wpływ również na uproszczenie całego procesu projektowego – można w prosty sposób stworzyć zestawienia materiałowe, dokumentacja tworzona jest w oparciu o jeden szablon, a planowanie układów instalacyjnych odbywa się bez rozróżniania na odcinki.
 

 
Firma „Armacell” swoje początki datuje na rok 1860, kiedy to powstała spółka – matka „Armstrong Cork”, późniejsza „Armstrong World Industries”. W 1959 firma podbija rynek chłodniczy i klimatyzacyjny, innowacyjnym produktem o nazwie Armaflex – elastyczną, profesjonalną izolacją o rewolucyjnych właściwościach na bazie elastomerów. Rok później Armstrong zakłada oddział w Niemczech, gdzie w 1965 roku rozpoczyna się produkcja Armaflexu. Następne dekady upływają pod znakiem kolejnych sukcesów w branży izolacyjnej. Powstaje Tubolit – elastyczna pianka o zamkniętej strukturze komórkowej na bazie polietylenu oraz Okabell – system metalowych osłon zabezpieczających izolację. W 2000 roku efektem wykupu działu „Armstrong World Industries” zajmującego się izolacjami, powstaje „Armacell”. W 2006 roku „Armacell” przystąpił do inicjatywy ONZ o nazwie „UN Global Compact” dotyczącej odpowiedzialnego biznesu kierującego się 10 zasadami z zakresu praw człowieka, praw pracowniczych, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji. Obecnie „Armacell” specjalizuje się w produkcji izolacji, oferując najbardziej kompletną i kompleksową gamę elastycznych wyrobów do izolacji termicznej, akustycznej, antyroszeniowej i ochronnej przeznaczonych do instalacji grzewczych, chłodniczych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych, sanitarnych i przemysłowych, stając się jednocześnie światowym liderem w tej dziedzinie. „Armacell' posiada sprawdzone rozwiązania służące do wydajnego ograniczania strat energii, ochrony instalacji układanych w budynkach oraz poprawy komfortu akustycznego. Priorytetem firmy jest solidność, niezawodność i najwyższa jakość oferowanych wyrobów, poparta prawie 150–letnim doświadczeniem na rynku izolacji. Ponad 20 fabryk na całym świecie wraz z trzecią co do wielkości w Środzie Śląskiej, ekipa wysoko wykwalifikowanych przedstawicieli handlowych oraz doskonały serwis, świadczą nie tylko o znakomitym profesjonalizmie, ale również o szczególnej dbałości o zadowolenie użytkowników i reputację firmy na rynku izolacji technicznych.  
 Galeria:


powrót


Odwiedzono: 451 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 21 Września 2021

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u