Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Wielki finał „Koloratorium” - poznaliśmy szkoły, które zdobyły laboratoria marzeń!

14 Czerwca 2022
Dzień Dziecka to dla wszystkich najmłodszych długo wyczekiwany czas, a dla uczniów ze szkół, które brały udział w programie „Koloratorium” był to także dzień pełen emocji. Wszystko za sprawą ogłoszenia wyników III ogólnopolskiej edycji programu. Po kilkumiesięcznych zmaganiach poznaliśmy 10 zwycięskich placówek, które już we wrześniu zainaugurują działalność swoich minilaboratoriów, czyli profesjonalnie wyposażonych pracowni biologiczno-chemicznych. 
 

Droga do tego zwycięstwa nie była łatwa i wymagała wielomiesięcznej mobilizacji całej społeczności szkolnej. W tegorocznej edycji o wygraną walczyło aż 158 publicznych i niepublicznych placówek edukacyjnych z całego kraju. Szkoły zbierały w nim punkty za wykonywanie różnorodnych aktywności, m.in. przeprowadzanie lekcji na podstawie konspektów z „Koloratorium”, czy też zorganizowanie wydarzeń w ramach szkolnego lub domowego laboratorium zdrowia. Premiowany punktowo był także udział uczniów z danej placówki w konkursie indywidualnym. Tematem przewodnim tegorocznej edycji programu były tajemnice niezwykłego laboratorium, jakim jest ludzki organizm. 
 
Do wielkiego finału zakwalifikowało się 30 szkół z największą liczbą punktów w rankingu. Tutaj czekało zadanie specjalne – nagranie krótkiego filmu pod tytułem: „Profesorze, drastycznie spadł mi poziom hormonów szczęścia! Musimy przystąpić do akcji ratunkowej!”. W nadesłanych zgłoszeniach oceniana była m.in. kreatywność, wyraz artystyczny, skala zaangażowania uczniów oraz nauczycieli, własny podkład dźwiękowy. Filmowe prace zostały przygotowane na bardzo wysokim poziomie, więc konkursowe jury miało trudne zadanie.
 
W Dzień Dziecka, 1 czerwca br. poznaliśmy zwycięzców „Koloratorium” – 10 najlepszych placówek, które wzięły udział w finale zdobyło biologiczno-chemiczne, profesjonalnie wyposażone mini laboratoria – szkolne „pracownie marzeń”. W zależności od sumy zdobytych punktów, ich wartość wynosi odpowiednio 30 000 zł, 15 000 zł lub 10 000 zł. Dla wszystkich laureatów Śnieżka przygotowała również dodatkowo produkty niezbędne do remontu pomieszczeń. 
– Tegoroczne prace finałowe prezentowały bardzo wyrównany poziom, zatem zadanie jakie stało przed nami, jurorami było naprawdę niełatwe. Jednak na pewno warto podkreślić, że każdy ze zwycięskich filmów ma „to coś”, co chwyta za serce i sprawia, że zapada w pamięci. Serdecznie gratulujemy zarówno laureatom, jak i tym, którzy znaleźli się w finałowej 30-tce. Tym drugim życzymy też wytrwałości, bo jak pokazuje historia naszych projektów, warto walczyć o marzenia, choć nie zawsze spełniają się od razu – podsumowuje Aleksandra Małozięć, Dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej w Śnieżce.  
 
 
Oto lista 10 zwycięskich szkół podstawowych III ogólnopolskiej edycji „Koloratorium”, wraz z linkami do przygotowanych przez placówki filmowych prac:
 
Szkolne laboratorium wraz z wyposażeniem o wartości 30 tys. złotych:
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Joninach: https://youtu.be/Ft2aRTv2vyg
Szkoła Podstawowa w Królowej Polskiej: https://youtu.be/0wHJBHCAOp4
Publiczna Szkoła Podstawowa w Pustkowie-Osiedlu: https://youtu.be/yAHe_c_jrqU
 
Szkolne laboratorium wraz z wyposażeniem o wartości 15 tys. złotych:
Niepubliczna Szkoła w Błędowej Zgłobieńskiej: https://youtu.be/o4-q_8h9CwE
Zespół Szkół w Pustyni: https://youtu.be/vY9-hYQxvTw
Publiczna Szkoła Podstawowa Jana Pawła II w Skopaniu: https://youtu.be/f0Xc3Ndeuus
 
Szkolne laboratorium wraz z wyposażeniem o wartości 10 tys. złotych:
Publiczna Szkoła Podstawowa w Bachórcu: https://youtu.be/SezaDSFE88A
Szkoła Podstawowa w Boguszy: https://youtu.be/9H9cKcoeBvQ
Publiczna Szkoła Podstawowa w Gidlach: https://youtu.be/FYXs1Fy9FG0
Szkoła Podstawowa im. Stanisława Mroczki Góra Motyczna: https://youtu.be/gDe55uuInyY
 
Zapraszamy do śledzenia działań programu „Koloratorium” na FanPage’u akcji na Facebooku i na stronie internetowej: koloratorium.pl
 
 
 
 
 
 
 
 Galeria:powrót


Odwiedzono: 1541 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 14 Czerwca 2022

Podziel się    Bruk Bet
oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u