Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Wkurza Cię twarda woda? Pozbądź się kamienia raz na zawsze

8 Lipca 2014
Kamień w czajniku, osad na bateriach, brudne fugi… skądś to znasz? Niestety to nie wszystko. Twarda woda zmniejsza efektywność systemu grzewczego oraz może doprowadzić do trwałego uszkodzenia instalacji wodnej. Na szczęście można tego uniknąć. Poznaj sprawdzone sposoby na twardą wodę.

Czy mam twardą wodę?

Jeżeli na ścinkach Twojego ulubionego kubka zostają mało estetyczne zacieki po herbacie, a na dnie unosi się kamień to prawdopodobnie już wiesz, że padłeś „ofiarą” twardej wody. Jeżeli jeszcze masz wątpliwości, zerknij na dno czajnika lub na baterię w łazience. Twarda woda pozostawia osad.

Nierówna walka z kamieniem

Możesz walczyć doraźnie z kamieniem – stosując środki chemiczne (proszki, płyny) lub domowe metody (obierki ziemniaczane, sok z cytryny, soda oczyszczona, kwasek cytrynowy czy ocet). Możesz szorować, gotować, przecierać i wycierać… a i tak za każdym razem twarda woda da o sobie znać.

Twardą wodę da się zmiękczyć

Zamiast walczyć ze skutkami – skupmy się na źródle problemu. Zmiękczenie wody przeznaczonej do celów spożywczych jest proste. Wystarczy dzbanek filtracyjny lubinny kuchenny filtr do wody.

Co jednak, gdy zależy nam na ochronie całej instalacji wodnej oraz wszystkich sprzętów do niej podłączonych? Na skutkach twardej wody cierpi nasza pralka, zmywarka, ekspres do kawy, system ogrzewania oraz rury wodociągowe.

Zmiękcz wodę… centralnie

Najbardziej rozsądnym sposobem, by uporać się z twardą wodą raz na zawsze, jest instalacja centralnego zmiękczacza wody. Urządzenie montuje się na głównym przyłączu zimnej wody w domu.

Eksperci polecają zmiękczacz wody Denver 30. Więcej informacji pod adresem http://www.krainawody.pl/8-zmiekczacze

Weź sprawy w swoje ręce

Dla domowych majsterkowiczów instalacja zmiękczacze Denver 30 nie powinna stanowić większego problemu. Montaż ogranicza się do podłączenia rur instalacji wodnej do urządzenia oraz zaprogramowaniu głowicy (zgodnie z instrukcją obsługi).

Oszczędzaj na miękkiej wodzie

Zakup zmiękczacza Denver 30 to jednorazowy wydatek. Inwestycja zwraca się poprzez zmniejszone wydatki na detergenty, ogrzewanie oraz naprawę potencjalnych awarii spowodowanych przez kamień kotłowy.

Sposób na suchą skórę

Oprócz oczywistych korzyści wymienionych powyżej – posiadanie zmiękczacza niesie za sobą dodatkowe zalety. Jakie? Delikatna i gładka skóra bez podrażnień po kąpieli, lśniące i mocne włosy, zachowane intensywne kolory ubrań nawet po wielu praniach.

Zrób to dla siebie i swojej rodziny

Skoro już znasz zalety miękkiej wody i wiesz dlaczego warto zainstalować zmiękczacz wody – to możesz podjąć własną, odpowiedzialną decyzję. Pamiętaj tylko, że kupując zmiękczacz do wody, robisz to nie tylko dla siebie, ale także dla zdrowia swojej rodziny.

Jeżeli masz wątpliwości – zapytaj specjalistów www.krainawody.plGaleria:


powrót


Odwiedzono: 7292 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 8 Lipca 2014

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u