Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Wybraliśmy zmiękczacz wody numer 1 w Polsce

16 Października 2014
Twarda woda to nie tylko kamień w czajniku czy osad na armaturze. Twarda woda sprawia, że instalacja wodna systematycznie zarasta powłoką wapienną. Zmniejsza się prześwit rur hydraulicznych, co w konsekwencji prowadzi to do trwałego spadku ciśnienia wody w domu.

Dla kogo zmiękczacz wody

Niezależnie od tego czy posiadasz dom podłączony do instalacji wodociągowej, czy jesteś użytkownikiem studni głębinowej. Nieważne czy dopiero budujesz swoje cztery kąty, czy przeprowadzkę masz za sobą. Jeżeli jeszcze nie masz centralnego zmiękczacza wody – ten artykuł przeznaczonyjest dla Ciebie.

Zmiękczacz wody polecany przez ekspertów

Wyniki ankiety przeprowadzonej przez niezależną agencję badawczą są jednoznaczne. Denver Plus 30 to najbardziej popularny zmiękczacz wody na rynku. Przedstawiciel firmy Klarsan (oficjalnego polskiego dystrybutora Puricom) prezentujezalety tego urządzenia.

Zmiękczacz Denver Plus 30 to jeden z naszych flagowych produktów – mówi Piotr Wróbel ekspert ds. technologii uzdatniania wody – myślę, że swoją popularność zawdzięcza prostocie eksploatacji, efektywności filtracji oraz bezawaryjnej konstrukcji.

Przetestowaliśmy zmiękczacze wody różnych firm i Denver Plus 30 na ich tle wypada najlepiej. Zmiękczacz posiada zmodyfikowaną (ulepszoną) głowicę BNT, z którą nie mieliśmy od początku żadnego problemu. Elektroniczny sterownik jest wyjmowany z głowicy. Proces programowania został maksymalnie uproszczony. Przy pomocy polskiej instrukcji obsługi, każdy jest w stanie ustawić parametry zmiękczania i uruchomić urządzenie.

Za efektywną wymianę jonową odpowiada silne złoże monosferyczne Dowex. Jest to złoże otakiej samej mocy jak znany Purolite czy Lewitat – podkreśla pracownik firmy Klarsan. - Przepływ nominalny  na poziomie 1,2 m³/h umożliwia instalację zmiękczacza w gospodarstwach domowych zamieszkanych nawet przez 5 osób.

- Warto także dodać – mówi Piotr Wróbel – że wewnątrz urządzenia wbudowany jest By-Pass oraz mieszacz pozwalający na dostosowanie twardości. Przesuwna pokrywa zakrywająca zbiornik solanki ułatwia utrzymanie urządzenia w czystości.

- Jesteśmy przeświadczeni o bezawaryjności tego zmiękczacza wody. W razie problemów posiadamy wszystkie części zamienne do Denver’a, świadczymy usługi gwarancyjne i pogwarancyjne na terenie całego kraju
– stwierdza Piotr Wróbel.
Zmiękczacz wody Denver Plus 30 do nabycia w sklepie www.ultrafiltracja.pl
 

Co każdy powinien wiedzieć o twardej wodzie

Twardość wody to właściwość wynikająca z obecności w niej soli wapnia, magnezu i innych metali.Związki te są wytrącane z wody w czasie jej podgrzewania. Przybierają formę osadu zwanego potocznie „kamieniem kotłowym”.

Odkładający się kamień na ścianach rur wodnych zmniejsza ich średnicę. Prowadzi to nie tylko do zmniejszenia ciśnienia wody w całym domu, ale także do awarii pompy tłoczącej wodę ze studni. Usunięcie nalotu w rurach wodociągowych wymaga dużych nakładów finansowych.

Nie stać Cię na twardą wodę

Twarda woda negatywnie wpływa na działanie pieców, kotłów grzewczych oraz podgrzewaczy wody użytkowej. Systematyczne zarastanie urządzeń kamieniem kotłowym, powoduje znaczne zwiększenie kosztów ich eksploatacji.

Szacuje się, że warstwa wapiennego osadu o grubości zaledwie 3 mm może spowodować straty energii sięgające nawet do 30%.

Miękka woda to luksus

Pozostałe zalety miękkiej wodyodczujesz na własnej skórze. Można je opisać siedmioma słowami. Zdrowie, uroda, oszczędność, żywotność, komfort, czystość i smak. Brzmi banalnie?

  • Miękka woda nie wysusza skóry
  • Włosy zachowują dużą objętość
  • Detergenty działają skuteczniej
  • Pralka, zmywarka, czajnik i ekspres do kawy nie zarastają kamieniem
  • Ubrania dłużej zachowują kolor
  • Nie pojawiają się zacieki na naczyniach
  • Gorące napoje bez osadu, zyskujące bardziej intensywny smak

Woda wodociągowa jest twarda

Miejskie zakłady wodociągowe uzdatniają wodę pod kątem większości zanieczyszczeń, ale nie redukują twardości węglanowej. Dlaczego? Osad wapienny odkłada się na ścianach starych rur wodnych i zasklepia obecne w nich pęknięcia. Odracza to w sposób naturalny konieczność modernizacji magistrali wodociągowej.

Uzdatnianie wody ze studni głębinowej

Twarda woda to nie tylko bolączka klientów miejskich zakładów wodociągowych. Na twardą wodę narzekają właściciele własnej studni głębinowej. Stanowi ona jeden z czterech najczęstszych problemów związanych z wodą studzienną.

Twardą wodę redukuje się łatwiej (i taniej) niż żelazo, mangan czy azot amonowy. Dla rodzin do 5 osób,korzystnym rozwiązaniem będzie zakup wyżej wspomnianegozmiękczacza DenverPlus 30.

Dlaczego inny, tani zmiękczacz wody jest drogi

Jakość często idzie w parze z ceną. Tak też jest w przypadku zmiękczaczy wody. Niektórzy producenci sprzedają urządzenia masowo bez względu na konsekwencje. Dla szanujących się sklepów renoma jest bardzo ważna. Dla innych najważniejsza jest sprzedaż.

Klienci świadomie kupują produkty, które nie są w stanie zaspokoić ich oczekiwań. Łączy się to z nerwami, marnowaniem czasu na reklamacje oraz wydawaniem pieniędzy na serwisy.

Kupując „super” 30-litrowy zmiękczacz za 1400zł (minimalna cena znaleziona w Internecie) nie można liczyć na markowe komponenty. Nieserwisowalna głowica, mało wydajne złoże, zacinające się pływaki, zepsute przepływomierze, zapychające się inżektory.

Powódź w piwnicy (lub w kotłowni) gwarantowana. Tak naprawdę ta pozorna oszczędność pieniędzy na zmiękczaczu wody może w perspektywie czasu stworzyć dodatkowe (kilkukrotnie większe) koszty.

Jak zmierzyć twardość wody

Nie zawsze trzeba ją mierzyć. W przypadku wody wodociągowej można przyjąć średnią twardość ogólną. Można również zadzwonić do zakładu wodociągowego. Nie zawsze jednak podane wartości są prawdziwe.

Kropelkowy test twardości wody rozwiązuje problem. W warunkach domowych jesteśmy w stanie przebadać każdy rodzaj wody (także wodę studzienną). Na podstawie wyników testu można skonfigurować zmiękczacz wody.

Bardziej wnikliwi użytkownicy filtrów wody mogą zlecić wykonanie szczegółowej analizy wody w wojewódzkiej stacji sanitarno-epidemiologicznej lub skorzystać z usług firmy Klarsan.

Firma Klarsan świadczy usługi uzdatniania wody dla celów domowych i przemysłowych. Więcej informacji na stronie www.klarsan.pl
powrót


Odwiedzono: 9201 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 16 Października 2014

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u