Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
oferta eksperta

znajdź nas na facebook

nawiewniki okienne Brevis

Brevis nawiewniki okienne

BREVIS

ul. Jadwigi Majówny 43C
30-220 Kraków
tel./fax: 12 425 31 64
tel./fax: 12 623 80 11
fax:  12 623 82 25
 
brevis.com.pl

e-mail - ogólny: info@brevis.com.pl
e-mail - zamówienia: zamawiam@brevis.com.pl


Brevis to inteligentna wentylacja okienna i zdrowy klimat wewnętrzny, gwarantujący komfort oraz bezpieczeństwo przy zachowaniu oszczędności energii.


BREVIS od 1998 roku szerzy ideę wentylacji kontrolowanej z zastosowaniem okiennych nawiewników powietrza. Firma była prekursorem tej idei na rynku polskim i do dziś jest jedynym polskim producentem nawiewników automatycznie sterowanych. Misją Firmy jest poprawa klimatu wewnątrz pomieszczeń przez rozpowszechnianie prostych energooszczędnych i tanich rozwiązań mających szerokie zastosowanie głównie w budownictwie mieszkaniowym i użyteczności publicznej. BREVIS stara się, aby rozwiązania te mogły być stosowane zarówno na rynku nowo wznoszonych inwestycji, jak i na ogromnym rynku budynków termo-modernizowanych. Wysiłki Firmy przyczyniły się w dużym stopniu do zmiany sposobu myślenia o potrzebie wentylacji zarówna wśród ludzi związanych z procesem budowania, wśród producentów i dostawców okien a przede wszystkim wśród dużej części użytkowników mieszkań. BREVIS nawiązał współpracę z większością polskich producentów stolarki okiennej, czego owocem jest zainstalowanie w ich wyrobach ponad 500 000 nawiewników. Wyroby BREVIS są stosowane również poza granicami kraju, eksportowane bezpośrednio lub pośrednio przez naszych odbiorców - producentów okien.
Szczególną wagę Firma kładzie na wiedzę i nowoczesność. Posiada własne zaplecze projektowo-badawcze. Tworzy rozwiązania odznaczające się wysokim poziomem innowacyjności. Osiem z tych rozwiązań zostało zgłoszonych do Urzędu Patentowego RP. Dotychczas cztery z nich uzyskały ochronę patentową jako wynalazki. W zakresie testowania i oceny wyrobów Firma współpracuje z wieloma ośrodkami naukowo badawczymi w kraju i za granicą.
 
BREVIS należy do grupy kilku firm na świecie, które wprowadzały jako pierwsze automatyczne sterowanie ciśnieniowe w nawiewnikach okiennych. W ubiegłym roku Firma rozwinęła własną technologię nawiewników higrosterowanych, udoskonalając istniejące rozwiązania.
Działania Firmy BREVIS odbiły się również postępem w konstrukcji okien dachowych, obszarze produkcji, gdzie Polska jest potentatem w skali światowej. Jej wkład dotyczy konstrukcji pierwszego na świecie automatycznego nawiewnika dedykowanego do okien dachowych oraz modyfikacji konstrukcji okien dachowych w celu możliwości zastosowania zintegrowanego automatycznego urządzenia wentylacyjnego.
 

 

WEJDŹ NA NASZĄ STREFĘ WIEDZY


Więcej na brevis.com.pl


Firma BREVIS oferuje nawiewniki okienne ciśnieniowe i higrosterowane.


NAWIEWNIKI CIŚNIENIOWE
 

 

 
Nawiewniki VENTAIR II TRDn i VENTAIR II sterowane różnicą ciśnień służą do doprowadzenia stałej, właściwej ilość świeżego powietrza do pomieszczeń. Automatyczne sterowanie ciśnieniowe stabilizuje wydajność nawiewu, zabezpiecza przed nadmierną wymianą powietrza w okresach zimnych i wietrznych, pozwala realizować koncepcję wentylacji kontrolowanej zapewniając komfort i zdrowy klimat wewnątrz pomieszczeń przy oszczędności energii cieplnej. Stosowane są w pomieszczeniach wyposażonych w wentylację grawitacyjną lub mechaniczną wywiewną.

Nawiewniki ciśnieniowe VENTAIR wyposażone są w samoczynnie działający regulator przepływu (reagujący na różnicę ciśnień), dzięki któremu ilość nawiewanego powietrza jest stała, niezależna od warunków atmosferycznych (wiatr, zimno). Dodatkowo umożliwiają ręczną regulację do zamknięcia włącznie.
Należą one do grupy nawiewników szczelinowych montowanych w górnych, poziomych profilach konstrukcyjnych okna. Składają się z dwóch elementów - czerpni powietrza montowanej na zewnątrz, oraz regulatora montowanego po wewnętrznej stronie okna. Elementy te połączone są szczeliną wykonaną w profilach okna, umożliwiającą przepływ powietrza.
 

 
Samoczynny (automatyczny) regulator przepływu umiejscowiony jest w czerpni powietrza. Elementem sterującym jest aerodynamiczny płat aluminiowy "pływający" w strumieniu przepływającego powietrza. W miarę wzrostu prędkości powietrza płat unosi się i obraca wokół górnej krawędzi przymykając przekrój przelotu. Gdy prędkość maleje płat opada. Spełnia on funkcję proporcjonalnego, automatycznego regulatora przepływu zapewniając stały strumień niezależnie od warunków zewnętrznych.
Czerpnia dodatkowo osłania przed wnikaniem wody deszczowej, wyposażona jest również w siatkę przeciw owadom.
Regulator wewnętrzny umożliwia ręczną zmianę przepływu dzięki zastosowaniu uchylnej klapki. Regulacja ręczna może być realizowana bezpośrednio pokrętłem mechanizmu napędowego (wersja BS) lub za pośrednictwem sznureczków z obciążnikami (wersja lewostronna L, wersja prawostronna P).
Zarówno czerpnia jak i regulator wykonane są z tłoczonych profili aluminiowych łączonych elementami z tworzywa sztucznego. Regulator dodatkowo wyposażony jest w izolację cieplną i akustyczną.
 

 
NAWIEWNIKI HIGROSTEROWANE
 

 Nawiewniki powietrza VENTAIR HIGROSTER służą zaopatrzeniu pomieszczeń w świeże powietrze w sposób kontrolowany zależny od potrzeb użytkowników. Wyposażone są w higrometr sterujący wielkością strumienia powietrza zależnie od poziomu wilgotności w pomieszczeniu. Działają samoczynnie, realizują ideę energooszczędnej wentylacji higrosterowanej stabilizując dodatkowo poziom wilgoci w pomieszczeniach.
Przeznaczone są do stosowania w pomieszczeniach z wentylacją grawitacyjną lub mechaniczną wywiewną.

Elementem odpowiedzialnym za automatyczną regulację jest higrometr z czujnikiem poliamidowym, który mierzy wilgotność względną powietrza w pomieszczeniu i bezpośrednio steruje położeniem przepustnicy nawiewnika. W ten sposób dostosowuje wydajność wentylacji do poziomu wilgotności - zwiększa wydajność przy dużej wilgotności, zmniejsza przy małej. Urządzenie działa samoczynnie i nie wymaga źródła zasilania w energię.
 


Dzięki zastosowaniu nowatorskich rozwiązań konstrukcyjnych sprawdzonych w produkowanym przez naszą firmę od wielu lat nawiewniku VENTAIR MAGNETIC (symetrycznie zawieszona przepustnica, sprzęgło magnetyczne) uzyskano dodatkowo zdolność stabilizacji wielkości strumienia powietrza - własność unikalną wśród nawiewników sterowanych wilgotnością względną (higrosterowanych). Pozwala ona zapobiec nadmiernej wentylacji szczególnie przy silnym wietrze. W ten sposób VENTAIR HIGROSTER łączy w sobie najlepsze cechy nawiewnika higrosterowanego i ciśnieniowego. Urządzenie może być również zamykane ręcznie przy użyciu przełącznika.
Sterownik z higrometrem montowany jest po wewnętrznej stronie okna. Na zewnątrz znajduje się czerpnia powietrza osłaniająca szczelinę przed wodą deszczową. Posiada ona również siatkę przeciw owadom.
Elementy konstrukcyjne nawiewnika wykonane są z wytłaczanych profili aluminiowych. Dla poprawienia właściwości cieplnych i akustycznych urządzenia zastosowano wkładki izolacyjne.
 

 

W razie potrzeby zainstalowania nawiewników w oknach osadzonych w ścianach budynku zapraszamy do korzystania z usług montażystów autoryzowanych przez firmę BREVIS. Montażyści zostali wyszkoleni w zakresie konstrukcji okien, konstrukcji nawiewników, oraz elementów wentylacji. Przeszli również praktyczne szkolenie montażowe. Zostali wyposażeni w specjalistyczny sprzęt pozwalający wykonać sprawnie wysokiej jakości szczeliny pod nawiewniki w oknach PCW i drewnianych. Montażyści posiadają certyfikaty autoryzacji.
 
>> LISTA AUTORYZOWANYCH MONTAŻYSTÓW
 


 

 
 
Więcej na brevis.com.pl

 


Nawiewnik okienny VENTAIR II TRDn
Sterowany automatycznie różnicą ciśnień powietrza, stabilizuje wydajność wentylacji zapobiegając nadmiernej wymianie powietrza i oszczędzając ciepło, dodatkowa możliwość ręcznego sterowania, konstrukcja aluminiowa z zakończeniami z tworzywa ABS, dobre własności akustyczne, różnorodność kolorystyczna z możliwością ekskluzywnego wykończenia powierzchni aluminiowej (anodowanie). Cena netto 55,00 zł.
  


Nawiewnik okienny VENTAIR HIGROSTER
Sterowany automatycznie poziomem wilgotności względnej (energooszczędny higrosterowany), wydajność wentylacji zależna od poziomu wilgotności powietrza w pomieszczeniu, możliwość ręcznego zamknięcia, konstrukcja aluminiowa z zakończeniami z ABS, dobre własności akustyczne, różnorodność kolorystyczna z możliwością ekskluzywnego wykończenia powierzchni aluminiowej (anodowanie). Cena netto 140,00 zł.
  


Nawiewnik okienny VENTAIR SIMPRESS
Sterowany automatycznie różnicą ciśnień powietrza, stabilizuje wydajność wentylacji zapobiegając nadmiernej wymianie powietrza i oszczędzając ciepło, dodatkowa możliwość ręcznego sterowania, konstrukcja z tworzywa ABS, różnorodność kolorystyczna. Cena netto 45,00 zł.
  

 

 
Więcej na brevis.com.pl
powrót


Odwiedzono: 16671 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 15 Grudnia 2011

Podziel się    Bruk Bet

freshweb.pl | NetSoftware
2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u